yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

33.IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Başlıyor !

YURTDIŞINDA BAŞKA BİR GELECEK MÜMKÜN!
“BAŞKA BİR GELECEK İSTEYENLER YURTDIŞINDA EĞİTİM İLE ÇİZGİNİN DIŞINA ÇIKIYOR”

Avrupa’nın en kapsamlı uluslararası eğitim fuarı IEFT kapılarını 33. Kez açıyor. Klişelerle dolu bir hayat kurmak istemeyenler, başka hayalleri olanlar, yapılmayanı yapmak isteyenler yurtdışında eğitim ile çizginin dışına çıkıyor…

Dünyanın dört bir yanından eğitim kurumlarının öğrencilerin ayaklarına kadar geldiği IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları; öğrencilere Amerika’dan İngiltere’ye, Yeni Zelenda’dan Kanada’ya kadar pek çok ülkenin kapılarını aralıyor.

Siz de yurtdışı eğitime dair soru işaretlerinizi gidermek, seçenekleriniz hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yurtdışı eğitim fuarında aklınızdakinden fazlasını bulacaksınız…

Avrupa’nın en kapsamlı uluslararası eğitim fuarı olan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları (International Education Fairs of Turkey) bu sene 33. Kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Tüm eğitim kademelerinde yurtdışı eğitim fırsatlarını sunan IEFT; düzenlediği ücretsiz sınavlar ve konferanslarla öğrencilerin yurtdışı eğitim hakkında bilinçlenmesini sağlıyor.
Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilecek fuarlar boyunca pek çok konferans düzenlenecek ve bu konferanslarda yurtdışı eğitime dair akıllardaki sorular uzmanlarca cevaplandırılacak. Liseden yüksek lisansa kadar pek çok seviyede eğitim kurumu hakkında detaylı bilgi verilecek olan konferanslarda, veliler ve öğrenciler ülkeleri de tek tek inceleme imkanı bulacak.

Arzu eden öğrencilerin yurtdışı eğitime hazır olup olmadıklarını anlamaları için yapılacak olan sınavlar da öğrencileri yurtdışı eğitime bir adım daha yaklaştıracak. Yurtdışında eğitim alabilmek için en önemli adımlardan biri olan yabancı dil seviyesi fuarlar kapsamında düzenlenecek demo sınavlarla öğrenilebilecek. İngilizce dil yeterliliğini ölçen TOEFL ve IELTS sınavlarının demoları fuar kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Öğrenciler girdikleri sınavlarda aldıkları sonuçlara göre kendilerini ne şekilde geliştirmeleri gerektiğini hakkında bilgilenecek.

Yabancı dil yeterliliğinin yanı sıra özellikle yurtdışında lise okumak isteyen öğrencilerin karşılaması gereken bilgi ölçen sınavların demoları da fuarlar kapsamında yapılacak.

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları; fuarlar boyunca öğrencilere sundukları imkanlar ile yurtdışı eğitim konusundaki soru işaretlerini gidererek, adım adım bu yolda ilerlemelerini sağlayacak. Öğrenciler kendi seviyelerini öğrenip, yurtdışı eğitimde dikkat etmeleri gereken noktaları öğrenirken, aileler okullarla yüz yüze görüşerek olayın finansal boyutu ve okulların sundukları imkanlar hakkında bilgi alabilecek. Yapılan yüz yüze görüşmeler neticesinde yurtdışı eğitim süreçlerini hızlandırarak, en doğru kararları alabilecekler….

Yurtdışında Üniversite Okuyanlar Her Zaman Bir Adım Önde

Üniversite mezunu işsizlik oranının rekor seviyelere ulaştığı günümüzde her gencin aklında aynı soru var: “Mezun olduktan sonra iş bulabilecek miyim?  Bu korkuyla okuyan ve iş bulma kaygısıyla yaşayan gençler; üniversiteden mezun olduktan sonra kendilerine sunulan ilk iş teklifini kabul etmek ve onlara önerilen düşük maaşlarla iş hayatına başlamak zorunda kalıyorlar. Fakat başka bir gelecek mümkün… Yapılan araştırmalar kendi ülkesi dışında okuyan gençlerin ülkelerine döndüklerinde çok daha hızlı ve çok daha iyi şartlarda işe alındıklarını gösteriyor. “Böyle bir gelecek mümkünse neden daha azıyla yetinilsin ki…” diyor ve IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda öğrencileri dünyanın en iyi üniversiteleriyle bir araya getiriyoruz. Gerek üniversite gerekse yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler ve velileri fuar kapsamında 25’in üzerinde ülkeden 400’e yakın eğitim kurumuyla birebir görüşebiliyor ve kendileri için en uygun olanı seçebiliyor…

Yaz Okulu İle Geleceğe Hazırlanıyorlar
Çocuklarının ana dil seviyesinde yabancı dil öğrenmesini isteyen aileler; çocukları için erken yaşlarda adım atmaya başlıyor. Okul öncesi dönemden başlayıp üniversiteye uzanan bir süreç boyunca katılma imkanı olan yaz okulu programları öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmelerini ve aynı zamanda yurtdışında uzun süreli eğitim aldıkları zaman nelerle karşılaşabileceklerine dair onları hazırlıyor. Yurtdışında uzun vadeli eğitim almak isteyenler için bir hazırlık süreci de olarak görülebilen yaz okulları eğitimi, sanat, spor ve eğlenceyle de bir araya getiriyor. Gençlere unutulmaz bir yaz tatili sunan programlar ilgi alanlarına göre özelleştirilebiliyor. Arzu eden aileler çocuklarını dünyanın en iyi üniversitelerinin yaz okulu programlarına da kayıt ettirebiliyor.

Katıldıkları Bir Programla Sıkıcı Kariyerlerine Renk Katıyorlar
Dünyanın en saygın eğitim kurumları tarafından açılan sertifika programları iş hayatına yeni başlayanların ve iş hayatında yükselmek isteyen profesyonellerin gözdesi… Üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak isteyen gençlerin rekabet ortamında bir adım öne geçmesini sağlayan sertifika programları, iş dünyasında uzun yıllarını geçirmiş profesyonellerin de ilgisini çekiyor. İşinden memnun olmayan, kariyerine başka bir yön vermek isteyen veya kariyerinde yükselmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri programlar pek çok alanda açılabiliyor. Katılımcılar mesleki olarak kendilerini geliştirirken, İngilizcelerini de en üst seviyeye çıkarıyorlar.

Küresel Dünyaya Adapte Olup, Yarıştan Kopmak İstemeyenler İçin En Büyük Zorunluluk: İngilizce

Ülkemizde eğitim sisteminin aşamadığı sorunlardan bir tanesi yabancı dil öğrenimi. Yıllarca dil eğitimi alan gençlerin pek çoğu iş hayatına atıldığında İngilizce konuşmaktan çekiniyor ve bu iş hayatına aktif olarak katılmalarının önünde engel oluyor. Küresel dünyanın ortak dili İngilizce’yi bilmeyenler küresel iş hayatındaki yarıştan kopuyor. Ülkemizde uluslararası şirketlerin artması, ithalat ve ihracat yapan şirketlerin yükselişi… gibi nedenler dolayısıyla “iyi derecede İngilizce” tüm iş ilanlarının vazgeçilmez kriteri oluyor. Dili en iyi şekilde öğrenmenin yolu da dilin konuşulduğu ülkede eğitim alıp, sosyal hayata karışmaktan geçiyor. IEFT Fuarları kapsamında her dilden eğitim almak isteyenler için onlarca alternatif standalarda yer alıyor.

150’ye yakın seminere ev sahipliği yapacak olan fuarlara; ABD, İngiltere, Almanya, Kanada, Avustralya, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya, Estonya gibi dünyanın değişik ülkelerinden 400’e yakın eğitim kurumu katılacak.

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarlarına katılanlar, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen IEFT Fuarları hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için: www.ieft.com.tr  / 0212 244 42 13

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Takvimi

24-25 Mart İstanbul Kongre Merkezi
23 Mart İstanbul Bostancı Otel
21 Mart İzmir Hilton Otel
19 Mart Ankara Sheraton Otel
18 Mart Eskişehir Dedepark Otel