yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

Amerika dil okulları

Amerika dil okulları

Amerika, yurtdışı eğitim programlarında ve  özellikle de dil eğitimlerinde en çok tercih edilen ülkelerden biri olmaktadır. Amerikan İngilizcesini ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız tercih edeceğiniz dil eğitimi kesinlikle Amerika da olmalıdır. Amerika da birçok farklı bölgede ve kentte dil okulu bulunmaktadır.

Amerika da birçok farklı bölgede dil okulu olması sebebiyle Amerika’nın öğrenci alma kapasitesi de yüksektir. Ancak tüm bunların yanı sıra Amerika pahalı bir kenttir. Bunun için de Amerika da eğitim almak için maddi durumun güçlü olması gerekmektedir. Maddi durumu zayıf olan bir kişinin Amerika da öğrenim görmesi hayli zor olmaktadır.

Amerika’nın Her Şehrinde Dil Okulu

Amerika dil okulları açısından zengin olan bir ülkedir. Genel olarak her şehrinde dil okulu bulunmaktadır. Her şehirde dil okulunun bulunması çok avantajlıdır. Bunun için de maddi durumunuzu zorlamayacak bir şehir seçmenizde avantaj bulunmaktadır.

Amerika Dil Eğitimi Avantajları

Amerika da dil eğitimi almanın birçok avantajı bulunmaktadır. İşte, Amerika da dil eğitimi almanın avantajları;

  • Amerika her ne kadar yaşamın pahalı olduğu bir ülke olsa da İngiltere kadar pahalı değildir. Bunun için de eğer ki İngilizce öğrenilmek isteniyorsa dil eğitimi için daha ekonomik olduğunda İngiltere değil, Amerika tercih edilmelidir.
  • Amerika yaşamında güzel sürdürülebileceği bir ülkedir. Çünkü Amerika coğrafi olarak, mimari olarak ve sosyal hayat olarak gelişmiş bir ülkedir.
  • Amerika da birçok dil okulunun bulunması çok önemli bir avantajdır. Çünkü ihtiyacınızı ve isteklerinizi karşılayabilecek dil okulunu bulma şansınız artmaktadır.
  • Amerika’nın özellikle endüstri ve teknoloji alanında çok gelişmiş bir ülke olması sebebiyle gelişmiş bir ülkede yaşamış olursunuz. Bu durumda sizin vizyonunuzu ve çağa ayak uydurmanızı olumlu yönde etkilemektedir.
  • Amerika konaklama açısından da avantajlı olan bir ülkedir. Öğrencilerine iki modelde konaklama imkânı sunmaktadır. Sunulan birinci konaklama çeşidi aile yanında konaklamaktır. İkinci konaklama çeşidiyse yurtta konaklamaktır. Kendi talebinize göre iki konaklama tipinden birini tercih edebilirsiniz.
  • Amerika gelişmiş bir ülke olduğundan dolayı içinde 20 milyondan fazla yabancıyı barındırmaktadır. Bu sayede siz de başta Amerikan ve İngiliz kültürü olmak üzere birçok kültürle kaynaşırsınız.

Amerika Konaklama ve Sosyal Yaşam

Eğitimde konaklama da çok fazla önem taşımaktadır. Çünkü günün büyük çoğunluğunun okulda geçmesinin yanı sıra büyük çoğunluğu da konaklama bölgesinde geçirilecektir. Ayrıca konaklama alanı yapılan masrafı da çok fazla etkilemektedir.

Mesela aile yanında konaklama modelini tercih eden öğrenciler tam pansiyon konaklama ya da yarım pansiyon konaklama şeklinde, iki kişilik ya da tek kişilik oda tercihinde bulunabilirler. Aile yanında konaklama yapıldığında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile tarafından yapılmaktadır. Bu sayede öğrenci yemek parası vermeyecektir. Bu durumda öğrenci için önemli bir maddi kar olacaktır.

İkinci model olarak nitelendirebileceğimiz yurtta konaklama ya da otelde konaklama ise maddi açıdan öğrenciyi zora sokmaktadır. Çünkü aile yanı konaklamasının aksine yurt konaklamalarında ve otel konaklamalarında yemek ekstra masraf olarak çıkmaktadır.

Amerika dil okulları hakkında daha fazla bilgiye : http://www.eduvizyon.com/amerika-dil-okulu-ucretleri/