yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

İngiltere dil okullarında ingilizce eğitimi

ingiltere-dil-okullari

İngiltere dil okullarında eğitim

Yurtdışında ingilizce dil eğitimi için tartışmasız en iyi seçenek: İngiltere dil okulları

Yurtdışında ingilizce öğrenmek için ülkeleri araştırırken karşınıza çıkacak en iyi seçenek hiç şüphesiz ingiltere’de bulunan dil okullarıdır. Başta Londra, Cambridge, Oxford, Brighton şehirleri olmak üzere İngiltere’nin hemen hemen her şehrinde bir dil okulu mümkündür.Eğitim kaliteleri ve eğitim metodlarını dikkatli incelendiğinde İngiltere’de ki dil okulları diğer ülke dil okullarında net bir şekilde ayrılır.

İngiltere dil okulları denetim altındadır.

İngiltere’de eğitim veren dil okulları en başta  British Council ve English UK kurumları tarafından akredite edilmektedir. Bu durum İngiltere dil okullarının güvenilir ve kaliteli olması anlamına gelmektedir.

İngiltere dil okullarında eğitim sistemi

İngiltere’de dil eğitimi almak istiyorsanız haftalık en az 15 sat ( 20 ders ) eğitim zorunluluğu vardır. Tercih ettiğiniz dil okuluna göre ( daha az sınıf mevcudu genellikle daha pahalıdır ) ortalama olarak sınıflarda en az 6 ile 15 kişi kadar sınıf mevcudu bulunmaktadır. Kaliteli İngiltere dil okulları sınıflarda ki öğrenci çeşitliliğine çok dikkat ederler. Olabildiğince aynı milletten kişiler aynı sınıflara verilmemektedir. Ancak özelikle yaz aylarında bu durum yoğun talebe bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere dil okullarında eğitim başladığı ilk gün öğrenciler seviye belirleme sınavına girip , aldıkları sonuca göre bir sınıfa yönlendirilirler. ( bknz : Yurtdışı okullarında ilk gün nasıl geçer ? ) Bu durum da öğrencinin hem bildiği şeyleri tekrar etmelerine engel olur olur hemde gereksiz zaman ve maddi kayıpları azaltmış olur.

İngiltere dil okullarında ne tür eğitimler verilir ?

Diğer bir çok ülke’de olduğu gibi İngiltere’de de Genel İngilizce ,Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilir. Genel ingilizce programlarının yanı sıra başta ielts olmak üzere bir çok sınav ingilizcesine, mesleki ingilizce eğitimleri … gibi bir çok alanda eğitim almak mümkündür. Bunun yanunda daha uzun süreli eğitimlerde ( 24 hafta ve üzeri ) okullar  Akademik Dönem veya Akademik yıl programları, standart programlara göre daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır.

Aynı zamanda ingiltere dil okulları , sundukları özel ders seçenekleriyle öğrencilere İngilizce’yi daha da aktif olarak öğrenebilme fırsatı sunmaktadır. Birebir ingilizce eğitimleri doğal olarak en pahalı ama en çabuk ilerleyebileceğiniz seçeneklerden biridir.

Ayrıca,daha kısa süreli eğitimlerde öğleden sonra programlarını tercih ederek sabah ingilizce programlarına nazaran daha az bir ödeme ile ingilizcenizi geliştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Gerek ingiltere dil okulları ve gerekse diğer yurtdışı dil okulları ve de diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bir bilgiye ihtiyaç duyarsanız bizlere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışında eğitim seçeneklerine her zaman Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ulaşabilirsiniz.