yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

İngiltere dil okullarında ingilizce öğrenmek

İngiltere dil okullarında ingilizce öğrenmek

 

ingiltere-dilokullari

İngilizce günümüz dünyasının yarıya yakınının kullandığı bir dil olması münasebetiyle tüm Dünya üzerinde iletişime aracılık eden bir nevi ortak dil. İngilizce’yi en iyi şekilde öğrenmek isteyenlerin ise öncelikli tercihi ise dilin anavatanı olan İngiltere.

İngiltere’de dil eğitimi özellikle Amerika ve Avustralya gibi ülkelere nazaran daha yakın olması nedeniyle ülkemizde en çok başvurulan programların olduğu ülkelerden birisi. İngilizce’nin anavatanı olması ve dilleri üzerinde özverili şekilde durdukları için, tüm dünyaya bu dili en iyi ve en doğru şekilde öğretmek adına, İngiltere’de dil eğitimi devlet tarafından sürekli kontrol edilip denetlenen bir sektör haline gelmiş durumda. Devlet tarafından sağlanan bu kontrol ve destek beraberinde bir çok alternatif dil okulunu ve kaliteyi de getiriyor.

İngiltere’de Dil Eğitim Sistemi ve Programlar

İngiltere dil okulları eğitim için en az 16 yaşında olmanız gerekir. Bazı programlarda bu 18 de olabilmektedir. Öğrencilerin programlarında haftalık en az 15 saat ders olmak zorundadır ve eğitim verilecek dersliklerdeki öğrenci sayısı 8-16 arasında sınırlandırılmıştır. Pratik amaçlı çeşitli aktiviteler esnasında bu sayı göz ardı edilerek pratik uygulamalar yapılabilmektedir.

Sınıflarda dili daha iyi öğrenmek adına yabancı kültürlerden ve farklı dilleri konuşan öğrencilerin olmasına dikkat edilir. Bazı okullarda bunun için kota uygulaması dahi vardır.

İngiltere dil okulu fiyatları sezona, hatta günün farklı saatlerine göre bile farklık gösterir. Aynı program dahilinde öğleden sonra başlayan dersler için bir çok okulda daha az ücret ödemek mümkündür. Dolayı ile İngiltere’de dil eğitimi düşünüyorsanız mutlaka bu kriterlere göre hareket etmeniz kesinlikle sizin yararınıza olacaktır.

İngiltere’de Uzun süreli dil eğitimi seçeneği bir çok öğrencinin ilk tercihidir. 9 aya kadar süren bu programlarda dilokulu ücretleri kısa süreli dil okullarına göre %30 hatta bazı zamanlar %45’e kadar daha ekonomik olabilmektedir.

İngiltere Dil Okulları’nda Çalışma İzni ve Konaklama İmkanları

İngiltere’de 11 yadan kısa dil okullarında yasal anlamda çalışmanız şu anki yasal düzenlemelere göre mümkün değildir. Ancak Tier 4 Vizesi ile İngiltere’ye gelenler, eğer 11 ayda daha uzun süren bir eğitim programına dahil olmuşlarsa, haftalık 10 saate kadar çalışma izinleri vardır.

Konaklama içinse bir çok ülkeye nazaran daha farklı alternatifler sunulmaktadır.En çok tercih edilen konaklama türü ise Aile yanı Konaklama seçenekleridir. Bazı durumlar da konaklama öğrencinin tercihine göre Yurt, Öğrenci evi şeklinde de olabilmektedir.

Bizlerin tavsiyesi ise eğer Aile yanı konaklama seçeneklerini değerlendirmeniz yönünde olacaktır. Özelikle eğitim hayatından kopmamanız, aile ile bir şekilde iletişim , yemek ve düzenli ev yaşantısı …gibi avantajları her zaman göz önünde bulundurunuz.

Kaynak : İngiltere Dil Okulları