yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

İngiltere yaz okulları

eduvizyon-yurtdisi-egitim-danismanligi

İngiltere Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları söz konusu olduğunda İngiltere bu konuda en fazla tercih seçeneğiniz olan ülkelerden biridir. Yaz okulunuzu Oxford, Cambridge, Londra, Manchester, Brighton, Leeds gibi pek çok şehirden seçebilirsiniz. Okullar genellikle öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayarlanmış program seçenekleri sunar. Bu okullarda genel olarak haftada 15-20 saat dil eğitimi verilmektedir. Okullara pek çok farklı ülkeden çok sayıda öğrenci geldiği için bu öğrenciler dil ders saatleri dışında da sürekli birbirleriyle pratik yapma şansı bularak İngilizcelerini geliştirmeye devam ederler.

Dil eğitimi haricinde yaz okullarında gerçekleştirilen aktivitelerden biraz bahsedecek olursak ilk olarak bu aktivitelerin genellikle okullarda seçilen aktivite liderleri tarafından gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Tüm aktiviteler bu liderlerin sorumluluğunda ve gözetiminde gerçekleştirilir. Her okul bir aktivite menüsü belirler ve bu menüler öğrencilerin tercihine sunulur. Aktiviteler genel olarak yüzme, futbol, basketbol, tenis, müzik, resim, dans gibi aktivitelerdir.

Yaz okullarında dil eğitimi ve aktivitelerin yanı sıra geziler de düzenlenmektedir. Bu geziler genellikle her hafta öğrencilerin bir tam, bir de yarım günlerini alacak şekilde düzenlenmektedir. Geziler haricinde bazı okullar öğrencilerin isteğine göre ücretli geziler de düzenleyerek onların daha fazla yer gezip görmelerine olanak sağlayabilirler.

Yurt dışında eğitim almak istediğinizde İngiltere yaz okulları en ideal okullardandır. İngiltere’de pek çok sayıda yaz okulu vardır ve bu okullar kaliteli yaz okullarıdır. Okullar hakkında bilgi için : http://www.eduvizyon.com/ingiltere-yaz-okullari/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere yaz okulları genellikle 11-17 yaş arasındaki çocuklar içindir. Yaz okullarının bazıları Üniversite kampüslerinde organize edilir ve genellikle şehir merkezlerine 5-10 km uzaklıktadır. Aynı zamanda İngiltere’nin en eski ve ünlü okullarından da yaz okulu programları bulunmaktadır.

İngiltere’de bu okullar gibi daha pek çok sayıda ve farklı özelliklerde yaz okulları bulunmaktadır. Yukarıda birtakım özelliklerinden bahsettiğimiz okullar Londra’ ya yakın oldukları için Londra yaz okullarından sayılabilmektedirler.

Eğer İngiliz kültürünü yakından tanımak, İngilizceyi doğru şekilde öğrenmek ve güzel bir yaz geçirmek istiyorsanız İngiltere yaz okullarına gitmek sizin için çok doğru bir tercih olacaktır. Bu bağlamda yaş grubunuza ve yapmaktan hoşlandığınız aktivitelere göre bir dil okulu ve program seçip dilediğiniz gibi bir yaz geçirebilirsiniz.

İngiltere yaz okulları , Malta yaz okulları ve diğer yurtdışı yaz okulları hakkında bilgi almak için bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirisniz.