yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

İrlanda’da Üniversite Eğitimi

irlanda-da-egitim

İrlanda Eğitim Görebileceğiniz Alanlar

Yurtdışı eğitimi alırken eğitimin hangi ülkeden ve hangi üniversiteden alınacağına öğrenim görülecek programa göre seçim yapılmalıdır. Bazı ülkelerde bazı programların eğitimi üst düzeydir. Bunun için hangi ülkeden eğitim alınacağı da programlar açısından önem taşımaktadır.

İrlanda’da üniversite eğitimi için en sık tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. İrlanda’da eğitim gördüğünüzde ciddi başarılar elde edebileceğiniz çeşitli programlar bulunmaktadır. İşte, İrlanda eğitim görebileceğiniz alanlar;

İngiliz Dili ve Edebiyatı:

İngiliz dili ve edebiyatı İrlanda’nın en köklü alanları arasında bulunmaktadır. İngiliz dili ve edebiyatında başarı göstermiş olan İrlanda üniversitelerinde İngiliz dili ve edebiyatı programından eğitim alındığında denklik belgesi de elde edilmiş olur.

Denklik belgesi alabilmeniz için öğrenim gördüğünüz üniversitenin mutlaka dünyada ilk 500 üniversite arasında yer alıyor olması gerekmektedir. İlk 500 arasına giren üniversitelerden mezun olunduğunda denklik belgesi alınmış olur ve buradan alınan diploma ile ülkenizde de hizmet verme yetkisi elde edersiniz.

İngiliz dili ve edebiyatı bölümünü İrlanda’da okumanız bir diğer avantajı ise İrlanda’da İngilizcenin ana dil olarak konuşuluyor olmasıdır. İrlanda ana dil olarak konuşulduğundan dolayı öğrenci de dil pratik imkânı elde eder. Bu sayede öğrenci dilini iyi düzeye getirerek, okuduğu bölümün hizmetini çok daha iyi bir şekilde vermiş olur.

Mühendislik

Birçok ülkede olduğu gibi yurtdışı eğitimleri arasında en avantajlı programların başında mühendislik gelmektedir. Özellikle ana dilin İngilizce olarak konuşulduğu ülkelerde mühendislik eğitimin alınması öğrenciye büyük katkı sağlamaktadır.

Mühendislik eğitiminde dil şarttır. Bunun için de ana dili İngilizce olan ülkelerde mühendislik eğitimi almak en doğru eğitim planını oluşturmaktadır. Mühendislik eğitimi için tercih edeceğiniz ülkelerden bir tanesi de İrlanda’dır.

İrlanda’da mühendislik eğitimi alarak denklik belgesine de sahip olabilirsiniz. Ve aldığınız mühendislik eğitiminin icraatını farklı ülkelerde yapma hakkınızda elde edersiniz.

Müzik

İrlanda da eğitim alabileceğiniz bir başka programsa müziktir. İrlanda da müzik eğitimi çok iyi bir derecede verilmekte olup, müzik eğitimi çok gelişmiştir. Davul sesi, keman sesi dahi İrlanda’yı anımsatmaktadır. İrlanda da üniversite eğitimi alarak müziğinizi geliştirmiş olursunuz.

Müzik eğitimini İrlanda’da almak isteyen bir öğrenci İrlanda üniversitesi müzik sınavlarına girmelidir. Sınavların geçilmesiyle birlikte eğitim için hak kazanılmış olacaktır. Müzik eğitiminin İrlanda’da alınması bir ayrıcalıktır. Sokak müziklerinin ve sokak sanatının çok yaygın olduğu İrlanda’da hem müziğinizi geliştirmek için hem de kulağınızı geliştirmek için büyük bir fırsat yakalamış olursunuz.

Tarih

İrlanda tarihi birçok ülkenin tarihinden daha farklı bir tarihe sahiptir. İrlanda tarihinde karanlık bir dönem bulunmaktadır. Bunun için de İrlanda da tarih eğitiminin alınması öğrenciye çok farklı bir bakış açısı kazandırmakla beraber öğrenciyi düşünmeye, sorgulamaya ve araştırmaya itmektedir.

İrlanda’da tarih eğitiminin alınmış olması diğer ülkelerde tarih alanında iş yapılabileceğini göstermemektedir. Tarih ülkelere özgüdür ve bir ülkede alınan tarih eğitimi bir başka ülkede işe yaramayacaktır. Bunun için de İrlanda’da tarih eğitimi alınmasıyla birlikte iş hayıtına da İrlanda’da devam edilmelidir.