yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

Malta dil okulları hakkında bilmeniz gerekenler

Malta dil okulları

Malta dil okulları her yıl ve özellikle de yaz aylarında oldukça trend bir ülke haline gelmiştir. Bir eğitim adası olan Malta’ya  dünyanın farklı coğrafyalarından her yıl binlerce öğrenci gitmektedir. Ülke’de 50 fazla irili ufaklı dil okulu bulunmaktadır.

Malta oldukça küçük bir adadır. 2-3  saatlik bir otomobil yolculuğu ile tüm Malta ve çevresi gezilebilir. Malta dil okulları özellikle St Julians ve Sliema bölgesinde bulunmaktadır.En çok bilinen Malta dil okulları arasında, Chamber College , EC Malta Dil okulu türk öğrenciler arasında da oldukça popüler durumdadır.

Malta’nın Resmi İngilizce resmi dildir. İngilizce dil kursları birliği FELTOM Malta dil okulalrının düzenli olarak denetime tabi tutmaktadır.

Diğer ülkelere göre daha ekonomik dil okulu seçenekleri bulunan Malta’da ortalama fiyat 2 haftalık kurs ücreti için 350 Euro, 2 hafta aile yanında konaklama ücreti 220 Euro, iki hafta yurt konaklaması için ise 200 Euro’dır.

Malta Dil Okullarının İngilizce Program içerikleri

Malta okullarında 16 yaş üstü öğrencilere Genel İngilizce, Ticari İngilizce, TOEFL IBT ,IELTS ve CAMBRIDGE Sınavlarına Hazırlık kursları, başlangıç seviyesindekiler için birebir İngilizce programları ve yöneticiler için özel İngilizce kursları sunarlar. 16 yaş altı öğrenciler için yaz kampları bulunmaktadır.

Malta Dil Okullarında Her Yaşa Uygun Program Bulmak Mümkün !

Malta’da Yıl boyu devam eden İngilizce kurslarına başvurabilmek için, alt yaş sınırı  16’dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21’e kadar çıkabilmektedir. Öğrenmenin yaşı olmadığına göre üst yaş sınırı yok.  Yaz döneminde ise, bazı okullar 12-16  yaş dönemine yönelik  yaz kursları düzenliyorlar.

Malta Dil Okullaına Ne zaman Başvuru Yapılmalıdır ?

Malta vize işlemleri için herhangi bir sorun yaşamak adına kurs başlangıç tarihinizden en az 6-8 hafta önce Malta Dil Okulu başvurunu yapmanızı tavsiye ederiz. Gerek Malta dil okulu kayıt işlemleri, Malta uçak bileti rezervasyonu ve gerekse diğer hazırlıklarınızı zamanında , eksiksiz yapabilmeniz için yeterli zaman bulabileceksiniz. Yaz aylarında konaklama temininin uzun sürebilmesi sebebiyle 8-10 hafta öncesinden  başvuru yapılmasında fayda bulunmaktadır.

Tüm yurtdışı eğitim programları söz konusu olduğunda herhangi bir olumsuzluk ve olası maddi kayıpları azaltmak adına başvurularınızı en az 8-10  hafta aralığında yapmanız menfaatleriniz icabıdır.