yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

Yurtdışı eğitim fuarlarından burs aramak

Yurtdışı eğitim fuarlarından burs bulmak !

Yurtdışı eğitim fuarlarının önemli bir ziyaretçi kitlesi de burs arayan öğrencilerdir. Peki yurtdışı eğitim fuarı burs aramak için doğru bir nokta mıdır ?

Yurtdışı eğitim fuarları bildiğiniz üzere Türkiye’de daha çok ilkbahar ve sonbahar dönemlerin de düzenlenir. İlkbaharda ki fuarlar özelikle yaz aylarında yurtdışı dil okulları planı yapan öğrenciler ve aileleri dolup taşmaktadır. Yurtdışı Yaz okulları, İngiltere dil okulları, Amerika dil okulları, Malta dil okulları gibi popüler vede yaz aylarında çokça talep gören ülke okullarının temsilcileri yoğun ilgi göstermektedirler. Hem katılımcı hem de okul temsilcilerinin yoğun olduğu bu ortam da açıkçası burs görüşmesi yapmak biraz mantıksız olacaktır. Çünkü özelikle katılımcı kurumlar daha fazla sayıda kişiyle görüşmek isteyeceklerdir. Ayrıca bu şekil de ki yurtdışı eğitim fuarı katılımcıları burs taleplerinize pek de olumlu bir yanıt vermeyecekelrdir. Daha çok yurtdışı eğitim indirimleri şeklinde sizlere teklifler sunabilirler.

Sizce tavsiyem burs arayışı için yurtdışı eğitim fuarlarını sadece ilgili kişiye ulaşmak için kullanınız. Mutlaka yurtdışı eğitim fuarlarını ziyaret etmenizi, mümkün olduğunca da ilhili olduğunuz ülke eğitim kurumları ile görüşmeler yapamanızı, varsa yurtdışı eğitim kampanyaları, özel indirimler , dil okulu indirimleri gibi detaylar hakkında bilgi edinmeniz sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Bir sonraki yazımızda ‘ yurtdışı eğitim fuarı nasıl gezilmeli ? ‘ konusuna değineceğiz.