yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

Yurtdışında yaz okulları

Yurtdışı Yaz Okulu Programları

Yaz tatilinde de eğitim olur mu demeyin. Yurtdışı yaz okulları gerçekten de çok farklı ve bir o kadar da eğlenceli eğitim programalrıdır. Yazın çocuğunuz yeni bir kültür ile tanışacak, yabancı dilini geliştirecek ve yepyeni yabancı arkadaşlıklar edinecek. Yurtdışı yaz okulu eğitimleri çocugunuzun kişisel gelişimi için çok önemli ve bizce atılması gereken bir adımdır.

Haftada 15 veya 21 saat ders verilen yurtdışı yaz okulları aile yanı veya yurt konaklaması şeklindedir. Tam pansiyon yada yarım pansiyon olarak düzenlemektedir. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden genç öğrencilerin birlikte katıldığı yurtdışı yaz okullarında, yabancı dil dersleri haricinde etkinlikler, geziler, sosyal ve sportif faaliyetler düzenlenir.

Yurtdışında yaz okullarının programlarını araştırırken mutlak suretle

  • Haftada ne kadar dil eğitimi alınacak ?
  • Sınıftaki diğer öğrencilerin yaşları hangi aralıkta olacak ?
  • Sınıfından başka türk öğrenciler olacak mı ?
  • Konaklama nerede sağlanacak ? Yemek ve diğer barınma seçenekleri neler olacak?
  • Çocuğunuzun bir oda arkadaşı olacak mı ?
  • Güvenlik nasıl sağlanacak ?
  • Yaz okulunda aktiviler neler olacak ?

…gibi farklı bir çok soruya cevap aranmalıdır. Yurtdışında bir çok ülkede yaz okulu programları düzenlenmektedir.

Popüler yurtdışı yaz okulları şu şekilde sıralanabilir

Yurtdışı yaz okulu süresi

Yurtdışı yaz okullarına en az 2 hafta ile 8 hatta 10 haftaya katılım mümkün olabilir. Tavsiye edilen süre ise ortalam 4- 6 hafta arası bir süredir.

Anne – Çocuk yaz okulu programı

Küçük yaşta olan çocuklarının dil eğitimi almasını isteyen ve onları deneyim süresince yalnız bırakmayan istemeyen aileler, çocukları ile beraber yaz okulu programlarına katılabilirler. Anne Baba ve Çocukların birlikte katılabileceği yaz okulları daha çok İngiltere ve Amerika’da düzenlenmektedir. Bu özel program 2 veya 3 hafta devam eder. 5 yaşından itibaren çocuklar aileleri ile birlikte dil öğrenebilirler.

Eğitim hayatı boyunca farklı kültürler ile tanışan, sosyalleşen öğrenciler eğitimlerini daha fazla önemseyip hayatlarına ve meslek seçimlerini de doğru yönlendirmektedir.

Yurtdışı yaz okullarının öğrencilere kattıkları ve bu okulların gerekliliği hakkında daha fazla bilgi almak için bize her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.