yurtdisi-egitim-danismanligi-basvuru
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim yurtdışı eğitim Tıklayınız

Yurtdışında Staj

Yurtdışında Staj

 

ingilterede-staj

Üniversiteliler için Londra’da Staj

Üniversite’de eğitim gören öğrencilere sunulan bu yurtdışında staj programı sayesinde öğrenciler İngiltere’de kendi alanlarıyla ilgili çalışma  yaparak mesleki becerilerini geliştirebilir, gelecekleri için iyi bir kariyer yapma ve uluslararası mesleki iş tecrübesi kazanma fırsatı yakalayacaklardır. Bu yurt dışı staj programı ile öğrenciler zorunlu stajlarını da yurtdışında yapabilmektedirler.

Tüm bunların yanında dileyen öğrenciler Londra’da arta kalan vakitlerinde ( akşamları ) oldukça düşük bir ücretle ( haftada 30 GBP / Sterlin ) ingilizce dil eğitimi de alabilirler.

 

Staj programı ücretleri

 

Program ücreti : 500 GBP

Kayıt ücreti : 50 GBP

Haftalık konaklama : 135 GBP ( zorunlu değildir )

Haftalık ingilizce kursu : 30 GBP ( akşamları – zorunlu değildir )

 

Hangi alanlarda staj yapılabilir ?

 

İngiltere staj programı Londra şehrindeki ulusal – uluslararası şirketlerin birinde çalışma şeklinde olacaktır. Pazarlama, finans, muhasebe, satış, hukuk, genel yönetim, bilişim (IT), etkinlik yönetimi, halkla ilişkiler , mühendislik, turizm gibi alanlarda staj seçenekleri size sunulmaktadır. Ayrıca zorunlu olan okul stajlarınızı da bu şekilde yapabilirsiniz.

Yurtdışı staj programına kimler katılabilir ?

 

Bu staj programına dahil olmak için 18 yaş üstü olmak ve İngilizce dil seviyesinin IELTS 3.5+ veya bu değere eş olması gerekmektedir. ( IELTS sonuç belgesi şart değildir )

 

Nasıl başvuru yapabilirim ?

Başvuru için CV’nizi info adresine gönderiniz. Başvurunuzun uygun bulunması durumunda sizinle iletişime geçilecektir. Program için uygun görülen tüm adaylara %100 staj yerleşim garantisi verilmektedir.

 

İngiltere’de Yurtdışı Stajı Sayesinde;

  • CV’nize ekleyeceğiniz bu yurtdışı iş tecrübesi, mezuniyet sonrası iş hayatınızda size iyi oldukça iyi bir fırsat sunacaktır.
  • İngiltere ve Avrupa kültürünü yaşarak öğrenme imkanı
  • Yeni bir sosyal çevre kazanma imkanı
  • Staj süresince sahip olduğunuz İngilizceyi daha da geliştirme imkanı elde edeceksiniz.
  • Oldukça düşük bir ücretle dil eğitimimine katılabileceksiniz ( haftalık 30 GBP )
  • Uluslararası bir işte çalışarak iş becerilerinizi  geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.
  • Arta kalan vaktinizde ingiltere’yi daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz
  • İngiltere’de staj yaptığınız sürece İngiliz bir aile yanında konaklama imkanı bularak İngiliz aile yaşamı hakkında da daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

İngiltere’de staj programını tamamladığınızda, işveren başarınızı belgeleyen bir referans mektubunu size verecektir. İngiltere’de ki bu staj programına ortalama 3 veya 4 hafta katılabilirsiniz.

 

Ayrıca okul tarafından eğitim ve stajı tamamladığınıza dair bir sertifika verilir.